Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, koca lisans eğitimini Güçlü Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kurum meydanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi dalünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli eğitim bilimi dalünde familya olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çhileışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, sepet topu bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yüzı dizi Türkiye’nin en majör özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır idare kurulunda makam almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi meydanında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı birokkalı toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi meydanında projeler yürütmektedir. Her sene birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko